• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,15%7 369,27
  • DOW 300,61%52 167,1
  • Nasdaq −0,4%25 375,49
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,17
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,15%7 369,27
  • DOW 300,61%52 167,1
  • Nasdaq −0,4%25 375,49
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,17
Pooled TeliaSonera aktsionäridest on sellised inimesed, kellel ühegi teise firma aktsiaid ei ole. Kui nemad oma osa France Telecomile müüksid, väheneks Rootsis eraisikust aktsionäride arv 17% võrra.
Rootslased on aktsialembesed inimesed. Kokku on riigi üle 8 miljonist elanikust 2 miljonil Stockholmi börsil noteeritud aktsiaid, kirjutas di.se.
17% neist aktsionäridest aga 332 000 isikul on vaid ühe firma aktsiaid – TeliaSonera omi. Kui nemad oma aktsiad France Telecomile müüksid, jääks eraisikutest aktsionäre Rootsis allees 1,7 miljonit.
„Oleks väga kahju, kui areng sellise suuna võtaks. Rahvusvahelisest vaatenurgast on meil siin Rootsis ainulaadselt kõrge aktsionäride arv. See on positiivne, kuna aktsiad on hea ja ühiskonnale kasulik säästmise vorm,“ ütles aktsiatesse ja aktsiafondidesse säästmise huvide eest seisva organisatsiooni esindaja Peter Knutsson.
Nüüd loodab ta, et TeliaSonera aktsiate potentsiaalsed müüjad ei lahku aktsiaturgudelt, vaid investeerivad raha muudesse aktsiatesse.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele