• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,1%7 351,02
  • DOW 300,33%52 019,18
  • Nasdaq −0,67%25 304,94
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,11
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,1%7 351,02
  • DOW 300,33%52 019,18
  • Nasdaq −0,67%25 304,94
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,11
A. Le Coqi juht Tarmo Noop vastas aripaev.ee päevaküsimusele - mida arvata negatiivsest eelarvest? - et ta arvab hästi, sest eelarve peab olema tasakaalus.
"Ega riigil pole tegelikult raha vähem, raha on hoopis rohkem kui eelmisel aastal," rõhutas Noop. Tema sõnul juhtisid ettevõtjad juba eelmisel suvel valitsuse tähelepanu sellele, et valitsussektori 20-protsendiline palgatõus on vale. "See andis ka erasektorile signaali, et palku peab tõstma," muretses õlletööstur. Noobi hinnangul on praegu ainuke lahendus nii era- kui ka riigisektoris muuta tegevus efektiivsemaks ning osa inimesi koondada. Palkade langetamist ei pidanud Noop realistlikuks alternatiiviks.
Küsimusele, kuidas suhtuda julgeoleku arvelt kokku hoidmisesse, ütles Noop, et sisejulgeoleku arvelt ei tohiks kindlasti kokku hoida. Samas ütles ta, et pole vahet, kas meie kaitsekulutused on 1,5 või 2 protsenti SKP-st. "Armeed see oluliselt teovõimelisemaks ei muuda," märkis ta.
"Tuleb kokku tõmmata investeeringute ning inimeste arvu pealt," ütles Noop.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele