• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−2,73%70 390,15
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,46
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−2,73%70 390,15
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,46
Erinevate süsteemide projekteerimisega tegeleva Horvaatia ettevõtte Cyclopsi juhi Ivana Dreceki sõnul on Horvaatias välisinvestoreid väga raske leida ning riigi ELi pääsemine ei muudaks tema jaoks midagi.
“Need investorid, kes tulevad väljastpoolt siia, neil on juba omad mõtted ja plaanid ja nad tahavad rohkem suurte ettevõtetega koostööd teha,” lausus ettevõtte juht ning lisas, et sisemistest investeeringutest ei tasu väga rääkida, sest neid lihtsalt pole.
“Riik toetab meid osaliselt, kuid kui riik tahab, et mõni suurem firma saaks teha tööd, siis tal on palju erinevaid poliitilisi põhjusi seda teha. Ja mina sain siis vähemalt näidata, mida me oskame ja suudame teha. Kuid riigifirmadesse me mingi valemiga tööd tegema ei pääse,” märkis Drecek.
Riigi Euroopa Liitu pääsemine tema ettevõtet näiteks ei aitaks, sest nad ei vasta veel kõigile nõudmistele, et riigilt raha saada. “Meie jaoks ei muuda see mitte midagi. Võib-olla ma saan rohkem oma loomingut näidata, kuid et olla võrdväärne vastasmängija teistele, seda veel ei juhtu,” oli ettevõtte juht veidi pessimistlik. “Kuid kui ma leiaksin mõne välisinvestori, siis minu finantsnumbrid muutuksid ja ma oleksin võimeline konkureerima teistega,” lisas ta.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele