• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,15%7 369,27
  • DOW 300,61%52 167,1
  • Nasdaq −0,4%25 375,49
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,17
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,15%7 369,27
  • DOW 300,61%52 167,1
  • Nasdaq −0,4%25 375,49
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,17
Swedbanki klientide arv on viimasel ajal kasvanud, kuid pank kinnitab, et raha on rohkem välja läinud kui sisse tulnud, sest mitmed suured kliendid on oma raha välja võtnud.
„See peab paika, et pärast mitu päeva meedias kestnud spekulatsioone on meil rohkem raha välja läinud kui sisse tulnud. Eelkõige on oma raha välja võtnud kliendid, kel on kontol enam kui 250 000 Rootsi krooni. Kuid läinud nädala keskpaigast on raha väljavool lõppenud,“ ütles Swedbanki investorsuhete juht Johannes Rudbeck Rootsi väljaandele Affarsvärlden.
(250 000 Rootsi krooni oli varem piir, kuhu maani hoiused olid tagatud. Esmaspäeval tõstis Rootsi valitsus ülepiiri 500 000 Rootsi kroonile).
Väljavõetud raha on läinud Rudbecki sõnul Rootsi riigi võlakirjadesse, intressifondidesse, riigivõlakirjafondidesse ning konkureerivatesse pankadesse.
Panga klientide arv ei ole vähenenud.
„Fakt on see, et oleme kliente juurde saanud – septembris oli netojuurdekasv ligi 40 000,“ ütles Johannes Rudbeck, vahendas di.se.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele