Hansapanga endise juhi Indrek Neivelti
sõnul võivad Eesti inimesed maailma finantskriisi ajal rahulikult magada, sest
kellegi raha üleöö kaduda ei saa."Arvata, et Rootsi pankadega midagi juhtub,
see nõuab fantaasiat," ütles Neivelt ETV saates "Paar".
Selline olukord, et õhtul läheb inimene magama ja hommikul avastab, et pank on suletud, on tema sõnul välistatud, vahendas ERR. "Ma ei tea, mis siis küll juhtuma peaks, et see nii kaugele läheks."
Neivelt märkis, et pankade puhul aetakse segamini, mis on kapitalinõuded ja likviidsusnõuded. "Selleks, et hoiustaja hakkaks raha kaotama, peab pank maha kirjutama 10 protsenti laenuportfellist aga sellepärast pangad võtavadki tagatisi. Kui siis raha ei jätku, sekkuvad keskvalitsused. Kuid pankadel on täna olemas piisav omakapital."
See, mis praegu turgudel toimub, on tema sõnul totaalne usaldamatus.
Artikkel jätkub pärast reklaami