• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,35%7 384,12
  • DOW 300,52%52 117,36
  • Nasdaq −0,04%25 466,48
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,14
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,35%7 384,12
  • DOW 300,52%52 117,36
  • Nasdaq −0,04%25 466,48
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,14
Kultuuriministeeriumi kantsler Siim Suklese arvates ei pea ametnikel olema rohkem hüvesid kui teistel töötajatel.
Sukles vastas Äripäeva päevaküsimusele, miks peaks ametnikel olema teistest rohkem hüvesid.
"Siiski peab riik toimima laitmatult, see aga eeldab ametikohtadel oma ala parimatest parimaid spetsialiste. See on riigi vastutus kodanike ees. ATSi muudatusi tehes tuleks kõigepealt arutada, milline saab olema selle mõju tulevastele riigiametnikele, kelle põhimotivaatoriks saab olla vaid töötasu ja heast tulemusest sõltuv tunnustus," ütles Sukles.
Ta lisas: "Aga võib-olla siis, kui nii palga kui hüvede pool on võrdne erasektoriga, kaoks ka see kummaline arvamus, et kõik riigiametnikud on lääpas taldade ja pruunide ülikondadega susserdised."

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele