• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,5
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,5
Kinnisvarakonverentsil Kinnisvara 2008 olid suuremate ehitusfirmade juhid üksmeelel, et ehitusel ei saagi praegustes kitsastes majandusoludes hästi minna, kui nende potentsiaalsetel klientidel on laienemise asemel koondamise mõtted.
„Öeldakse, et pangad ei anna raha. Aga teine häda on see, et neid rentnikke, kes peaks laienema, ei ole,“ rääkis Merko Ehituse juhatuse esimees Tiit Roben ehitusturu madalseisu põhjustest.
„Enne ei saa paremaks minna, kui teistel, näiteks tööstusel, läheb paremini ja nad hakkavad meid vajama,“ ütles YIT Ehitus AS juhatuse esimees Priit Sauk, kes lisas optimistlikult, et kuna ehituses läksid suhteliselt kiiresti asjad halvaks, loodab ta, et suhteliselt kiiresti läheb ka paremaks.
Eesti Ehituse juhatuse esimees Jaano Vink arvas, et järgmisel aastal on näha konsolideerumist, pankrotid ei tule mitte aastal 2009, vaid pigem aastal 2010, kui majandus hakkab jälle tõusma ning kõik teised hakkavad kergemalt hingama. Tema sõnul jõuavad muutused ehitusse viitajaga.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele