• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,11%7 350,46
  • DOW 300,18%51 939,77
  • Nasdaq −0,64%25 314,52
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,12
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,11%7 350,46
  • DOW 300,18%51 939,77
  • Nasdaq −0,64%25 314,52
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,12
Riigikogu otsus tõsta ravimite käibemaksu tähendab patsientidele vähemalt 4% suurema summa väljakäimist, vähendades seeläbi ravimite kättesaadavust, leiab Eesti Diabeediliit.
Juba septembris tegid 18 Eesti patsiente esindavat organisatsiooni avaliku pöördumise peaminister Andrus Ansipile, sotsiaalminister Maret Maripuule ja rahandusminister Ivari Padarile, mis juhib tähelepanu ravimite käibemaksu tõstmisest tulenevatele ohtudele.
„Riik peab leidma võimaluse sellise röövimise kompenseerimiseks,“ ütles Eesti Diabeediliidu president Ulvi Tammer, kelle sõnul on üheks võimaluseks 50 protsendilise soodustusega ravimite haigekassapoolse 200kroonise toetuse ülempiiri kaotamine. „Paraku tuleb nentida, et antud sisuga seadusmuudatuse eelnõu on sumbunud ministeeriumide vahelisse ping-pongi mängu,“ lisas Tammer.
Pöördumises märgiti, et maksumäära tõstmine halvendaks tervishoiuteenuste kättesaadavust, mis tooks endaga kaasa seni kontrolli all hoitud krooniliste haiguste ägenemise, uute haiguste ravimata jätmise ja palju muud. Selle tulemusena suureneks vajadus erakorralise meditsiini järele, mis omakorda viiks raha välja juba niigi alarahastatud tervishoiusüsteemist.
Ravimite käibemaks tõuseb alates 1. jaanuar 2009 5%-lt 9%-le.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele