• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−3,27%69 996,78
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,42
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−3,27%69 996,78
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,42
Eesti Energia tütarettevõte E.Energy planeerib tuleval aastal kahekordistada oma turuosa Lätis ja müüa 10% ulatuses kogu Lätis tarbitavast elektrienergiast, kirjutas biznews.lv.
2009. aastal toimub Läti energiaturul olulisi muudatusi, sh muutub seadusandlus, rääkis Eesti Energia müügiosakonna juht Aivar Tihane. Tema sõnul saavad siis Läti turul kanda kinnitada mitte ainult Eesti Energia, vaid ka teised pakkujad.
Eesti Energia peab oma põhieesmärgiks võtmeklientide võitmist lühikese aja ehk ühe aastaga, rääkis Tihane Läti meediale. "Lepingud on juba sõlmitud rohkem kui 100 ettevõttega, mis kasutavad 5% kogu riigi elektrienergiast. Kodumajapidamised kasutavad vaid 35% elektrienergiast," ütles ta.
Tuleval aastal loodab Eesti Energia müüa 10% kogu Lätis tarbitavast elektrienergiast. Varem on Tihane öelnud, et Eesti Energia püüab Lätis 35% turuosa.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele