• OMX Baltic0,01%308,18
  • OMX Riga0,38%903,5
  • OMX Tallinn0,05%2 103,59
  • OMX Vilnius0,2%1 453,27
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,27%10 489,46
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,38
  • OMX Baltic0,01%308,18
  • OMX Riga0,38%903,5
  • OMX Tallinn0,05%2 103,59
  • OMX Vilnius0,2%1 453,27
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,27%10 489,46
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,38
Eesti Pangas jagub tööd kõigile 240-le inimesele, on Eesti Panga nõukogu liige Mart Opmann veendunud.
"Minule tundub küll, et kõikidele jagub tööd. Tegemist on suhteliselt optimaalse summaga," ütles Opmann. Halvustavad kommentaarid Eesti Panga suhtes on sobimatud, lisas ta.
Opmanni sõnul on Eesti Panga nõukogu mitu korda keskpanga juhtkonnaga töötajate arvu üle arutanud ja vaadanud erinevaid funktsioone, mis täna Eesti Pangal on nii Eesti-siseselt kui väljaspool.
Euroopa Liidu keskpankade numbreid vaadates ei oska Opmann enda sõnul kuskilt Eesti Panga töötajate arvu kärpida. Kui pank tegutseks vaid Eesti kohalike asjadega, võiks ehk mõned funktsioonid erinevatele asutustele üle anda, leidis ta. "Teisest küljest elu näitab, et valitsusepoolsed prognoosid on poliitilise alatooniga, kuid keskpanga omad seda ei ole. Viimased prognoosid on seda selgesti näidanud," märkis Opmann.
"Need, kes ei ole ise selle asja sees, peaksid hoiduma sellistest kommentaaridest, eriti nii räigel viisil," vastas Eesti Panga nõukogu liige küsimusele, kuidas suhtuda arvamusliidrite kriitilistesse märkustesse, et Eesti Pank on mõttetu asutus, kus töötab liiga suur arv töötajaid.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele