• OMX Baltic−0,05%307,98
  • OMX Riga0,64%905,86
  • OMX Tallinn0,07%2 104,04
  • OMX Vilnius−0,01%1 450,31
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,08%10 470,3
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,27
  • OMX Baltic−0,05%307,98
  • OMX Riga0,64%905,86
  • OMX Tallinn0,07%2 104,04
  • OMX Vilnius−0,01%1 450,31
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,08%10 470,3
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,27
Endine investeerimispank Morgan Stanley rentis supertankeri, et Mehhiko lahes naftat ladustada, astudes sammuga samasse paati, kus juba ootavad Citigroup ja Royal Dutch Shell.
Tehinguga püüavad ettevõtted teenida suurt kasumit siis, kui nafta hind taas kerkib. Morgani uus ladu on laev nimega Argenta, mis suudab kanda enam kui 2 miljonit barrelit naftat.
„See on võimaluseaken, mis ei ole kaua lahti,“ sõnas Dresdner Kleinworthi grupi energia-analüütik Gareth Lewis-Davies Bloombergile.
Maailma suurim supertankerite omanik Frontline sõnas eelmisel nädalal, et tankerites hoitakse umbes 80 miljonit barrelit naftat, mis on viimase 20 aasta kõrgeim tase, seda eelkõige hinnaga spekuleerimise eesmärgil.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele