• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,08%7 364,1
  • DOW 300,34%52 027,14
  • Nasdaq −0,36%25 385,07
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,09
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,08%7 364,1
  • DOW 300,34%52 027,14
  • Nasdaq −0,36%25 385,07
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,09
Jaapani elektroonikatootja Sony hoiatas, et võib saada nõudluse vähenemise, tugeva jeeni ning restruktureerimiskulude tõttu kahjumit massiivsed 2,9 miljardit dollarit.
Opereerimiskahjum oleks Sony jaoks esimene viimase 14 aasta jooksul. Sony on endast mööda lasknud sellised nimed nagu Apple ja tema iPodi, Nintendo Co. videomängturul ning kaotab raha isegi lameekraanideturul, kirjutas CNN.
Sony ootab käesoleval aastal, mis lõppeb märtsis, kahjumit 260 miljardit jeeni ehk 2,9 miljardit dollarit (34,8 miljardit krooni). Eelmise prognoosi ajal ootas Sony aga 200 miljardit jeeni kasumit. Viimane hoiatus on isegi suurem kui meedias välja hõigatud 100 miljardi jeeni suurune kahjum.
Eelmisel kuul teatas Sony 16 000 töötaja koondamisest ning kuue tootmistehase sulgemisest, mis peaks ettevõttel aitama kokku hoida 1,1 miljardit dollarit aastas (13,2 miljardit krooni).
Illustreerimaks seda, kui raske Sonyl praegu on, kukkus Jaapani eksport detsembris aastaga tervelt 35%. Suuresti on see seotud ka tugeva jeeniga, mis rallis dollari vastu eelmisel aastal 20% ning tegi eile viimase 13 aasta kõrgema taseme dollari vastu.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele