• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−2,02%70 904,74
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,45
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−2,02%70 904,74
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,45
Peaminister Andrus Ansip ütles valitsuse pressikonverentsil, et kuigi ta ei kahtle praeguses pensionisüsteemis, on kriisiaeg paljastanud selle puudused.
„Meie sambad vajavad remonti. Pole õigustatud see väide, et kõikjal on turud kukkunud. Me erineme ja erineme halvas mõttes, muutused on vajalikud,“ rääkis Ansip. „Me peame tunnistama, et meie raha, nii kodanike kui riigi raha ei ole sammastes just kõige paremal moel kasutatud,“ lisas peaminister.
„Võrreldes teiste riikidega on meie tulusus väga-väga kehv,“ ütles Ansip tuues võrdluseks, et kui Eesti kaotas eelmise aastal jaanuarist oktoobrini 33%, oli Tsehhi 1,9%-ga plussis. Samuti viitas ta sellele, et meie teise samba pensionifondide valitsemistasud on Ida-Euroopas ühed kõrgemad.
„Me peame oluliselt karmistama investeerimise reegleid,“ märkis peaminister ja lisas, et sammaste haldamise teema on väga tõsine teema ja tuleb fookusesse võtta.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele