• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,11%7 350,46
  • DOW 300,18%51 939,77
  • Nasdaq −0,64%25 314,52
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,12
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,11%7 350,46
  • DOW 300,18%51 939,77
  • Nasdaq −0,64%25 314,52
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,12
Vastuseks Äripäeva küsimusele, kas kahjumiga ettevõtte juhil on õigus saada rohkem kui 300 tuhande kroonist kuupalka, ütles Tallinna linnapea Edgar Savisaar, et sellise loogika järgi tuleks eelarvega kaks korda puusse pannud peaministril ka osa palka kinni pidada.
"Kas see on küsimus Arco Vara kohta?" päris Savisaar. "Parafraseeriksin seda. Kas peaminister, kes on parlamendile kaks korda esitanud ebapädeva eelarve, mida tuleb kohe parandama hakata, ikka väärib seda, et ta saaks oma kuupalga tervikuna kätte?"
Lisaks küsis Äripäev, millise tulumaksu astme kehtestaks Savisaar 500 000 kroonisele kuutasule, mida heldeim börsifirma Tallink oma juhtkonnale maksab.
"Praeguses majandussituatsioonis ei tohiks keegi sellist kuutasu saada," kostis Tallinna linnapea ja lisas, "Keskerakonna fraktsioon on esitanud riigikogu menetlusse eelnõu, mille kohaselt palga ülempiir avalikus sektoris ei tohiks olla üle 90 000 krooni. Isegi seda on liiga palju. Paraku seisab see eelnõu juba mõnda aega riigikogus ja valitsuskoalitsiooni parteid ei taha seda kuidagi menetlema asuda."

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele