• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,1
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,1
Peaminister Andrus Ansip ütles täna pärastlõunal Äripäevale, et 1 protsendipunkt töötuskindlustuse maksemäära tõusu tähendab 800 miljonit krooni.
"See on suur raha ja kui öeldakse, et peame raskel ajal hüvitisi suurendama, siis võib Eesti maailma konkurentsivõime tabelis viimasele kohale jääda. See pole lahendus," märkis Ansip. Hetkel on Eesti maailma konkurentsivõime edetabelis 163. kohal, kokku on seal riike 181.
"Reformierakond ja IRL ei saa siiski kahekesi valitsuses jätkata, on vaja kolmandat partnerit, kes mõistaks Eesti probleeme paremini kui seda teevad hetkel sotsid. Praegu on töölepinguseadusega suur paigal tammumine. Kuulda on olnud vaid ämbrite ja kettide kolistamist ja tulemus on stardijoonele naasmine, resultaati pole, nii võime maailmas konkurentsivõime edetabelis viimaseks ehk 181. jääda," lisas Ansip.
"Minu huvi on jätkata selle koalitsiooniga, aga mitte siis, kui töötukassa rahaprobleemid jäävad lahendamata, meil mõtet tegeleda igasuguste pisikeste kärbetega," möönis Ansip.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele