• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,09
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,09
Rahandusministeerium ja Swedbank kirjutasid alla 50 miljoni euro ehk ligi 782 miljoni krooni suurusele laenulepingule.
Rahandusminister Ivari Padari sõnul on laenuvõtmise eesmärk suurendada likviidseid vahendeid riigikassas ning katta jooksvaid kassalisi erisusi. "Riigieelarve koostamisel arvestati, et tulusid ületavad kulud kaetakse reservide ning laenu arvelt. Reservid on tänasel päeval üks Eesti usaldusväärsuse alus, mistõttu headel tingimustel saadava laenu kasutamine reservide säilitamise nimel on väga mõistlik valik," sõnas ta.
Esmaspäeval allkirjastatud lepingu järgi annab Swedbank Eesti riigile 50 miljoni euro ulatuses laenu kaheks aastaks alates lepingu sõlmimise kuupäevast. Summa kantakse riigikassasse üle juuni alguses. Laenu intressimäär koosneb kuue kuu euriborist ja marginaalist 2,75 protsenti.
Valitsuse otsusega volitati rahandusministeeriumi laenama Swedbankilt 2009. aasta jooksul kuni 2,3 miljardit krooni. "Planeeritavate eelarveotsuste ja -kärbete valguses on praegu mõistlik laenata siiski väiksem summa," selgitas rahandusminister Padar.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele