• OMX Baltic−0,05%308,2
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,03%2 103,14
  • OMX Vilnius−0,08%1 451,46
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,00%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,85%10 550,55
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,81
  • OMX Baltic−0,05%308,2
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,03%2 103,14
  • OMX Vilnius−0,08%1 451,46
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,00%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,85%10 550,55
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,81
Reformierakond ja IRL jõudsid täna kokkuleppele vaidluses monopolide ohjamise seaduse üle: 12aastase investeerimiskindluse saavad kodumaise toormega, sh prügist, turbast või põlevkivigaasist energiatootmist alustavad ettevõtted.
Seadusega tegelenud töörühma juht, reformierakondlane Hannes Astok ütles ERRi teatel, et seadus hakkab vähendama Vene gaasi tähtsust Eesti soojatootmises ning kasvatama kodumaiste kütteallikate osakaalu.
IRLi esindaja Ken-Marti Vaheri kinnitusel on seadus sellisel kujul neile vastuvõetav. Tema sõnul on oluline, et seadus ei anna kellelegi eelist, vaid kohtleb kõiki kodumaiseid energiaallikaid võrdselt, samuti oli Vaher rahul, et seadusega suurenevad konkurentsiameti volitused.
Vaheri sõnul annab parlamendi majanduskomisjon homme ilmselt töörühma ettepanekutele heakskiidu, pärast mida saab seaduse vastu võtta. 

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele