• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,11%7 350,46
  • DOW 300,18%51 939,77
  • Nasdaq −0,64%25 314,52
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,12
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,11%7 350,46
  • DOW 300,18%51 939,77
  • Nasdaq −0,64%25 314,52
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,12
Eesti Pank otsustas elektrienergiat börsilt osta.
"Lisaks sisaldas pikaajalise elektriostu lepingu sõlmimiseks küsitud indikatiivne pakkumine märgatavat elektrihinna tõusu. Ilmselt oli pakkuja arvestanud fikseeritud hinna sisse kõik võimalikud riskid," märkis haldusjuht.
Seenmaa ütles, et Eesti Pank ostab börsilt elektrit vahendaja kaudu, mis leiti konkursiga. "Valisime soodsaima pakkumise teinud Nordic Power Management OÜ," lausus ta.
"Kui peaks selguma, et Eesti Pangale börsilt energiaost siiski ei sobi, saame alati kuulutada välja riigihanke fikseeritud hinnaga tarnija leidmiseks. Senine lühike kogemus aga näitab, et börsilt elektrienergia ostmine on olnud majanduslikult kasulikum. Täpsemaid järeldusi saab siiski teha aasta möödudes," ütles Seenmaa.
Ta tõdes, et Eesti Panga peamiseks eesmärgiks elektribörsile minekul oli asjaolu, et nende maja tarbimine ületab seaduses sätestatud 2 GWh piiri ja börsihinnaga loodeti kuludes kokku hoida, mitte ahvatlev võimalus elektrienergia tulevikutehingutega spekuleerida.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele