• OMX Baltic0,08%308,4
  • OMX Riga0,16%901,53
  • OMX Tallinn0,17%2 106,13
  • OMX Vilnius0,11%1 452,06
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,64%10 528,31
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,6
  • OMX Baltic0,08%308,4
  • OMX Riga0,16%901,53
  • OMX Tallinn0,17%2 106,13
  • OMX Vilnius0,11%1 452,06
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,64%10 528,31
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,6
Riigikogu esimene aseesimees, Reformierakonna fraktsiooni liige Keit Pentus tõi proportsionaalse tulumaksu kaitseks välja Statoili otsuse hakata finantseerima oma jaeäri kaheksas riigis Eesti kaudu.
Kaitstes ETV saates "Foorum" Reformierakonna seisukohta, et astmelist tulumaksu kehtestada ei lasta, ütles Keit Pentus, et astmelise tulumaksu teema vajab lahtirääkimist, sest selle ümber on palju vassimist. Tema sõnul soovisid keskerakondlased eelmisel nädalal riigikogus maha hääletatud eelnõuga võtta maksumaksjatelt täiendavalt ära 3,4 miljardit krooni.
"Statoil on see, kes on teinud Eestisse üle 4 miljardi krooni suuruse investeeringu. Ja ma soovitaks küll Keskerakonnal ka kohtuda nende inimestega, ja kuulake, miks nad selle investeeringu Eestisse tegid," märkis Pentus, kelle sõnul oli Statoilil valida kaheksa riigi vahel, kuid Eesti kasuks langes otsus osalt Eesti ettevõtluskeskkonna tõttu.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele