• OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,31%10 461,63
  • Nikkei 2253,87%71 854,88
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,1
  • OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,31%10 461,63
  • Nikkei 2253,87%71 854,88
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,1
Suurärimees ja kunagine Eesti peaminister Tiit Vähi ütles Meelis Kubitsa arvamusartiklit kommenteerides, et tülikiskumine Venemaaga ja Eesti muutumine tupikriigiks kahjustab rahvuslikke huvisid.
Järgneb Tiit Vähi kommentaar.
Meelis Kubitsa artikkel oli väga hea ja seal olid õiged seisukohad. Eesti rahvuslikud huvid on keele ja kultuuri säilitamine. Eesti riik peab olema koht, kus on hea elada. Praegu inimesed lähevad ära, sest siin on töötus ja kiratsemine. Järelikult on see riik kehv riik.
Mina olen peaministrina käinud Singapuris, Hollandis ja Dubais. Need on kõik väga väikesed riigid, kus pole maavarasid, kuid erinevalt Eestist on seal meeletu areng ja elustandardi tõus, sest nad kasutavad kõik ära oma geograafilist asukohta ja eeliseid.
Eestil on täpselt samasugused võimalused. Nende riikide peaministrid on minult küsinud, et miks Eesti oma geograafilist asukohta ja eeliseid ära ei kasuta. Praegune tülikiskumine Venemaaga ja muutumine tupikriigiks kahjustab kahtlemata Eesti rahvuslikke huvisid.
 

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele