• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,09
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,09
Suhkrutrahvi vaidluses sai Eesti Euroopa Kohtust ränga, kroonides mitmesaja miljonilise hinnalipikuga tagasilöögi, kuna kohus leidis, et kodumajapidamiste kokku ostetud suhkrut kogu suhkrutrahvist maha arvata ei tohi.
Suhkrutrahvivaidluses Eesti üks kord juba õiguseta jätnud Euroopa Kohus ei võtnud arutusele kaebust, milles Eesti rõhus tõsiasjale, et suur osa Eestile määratud üleliigse laovaru kogusest oli kokku ostetud mitte ettevõtete, vaid kodumajapidamiste poolt, vahendas ERR Uudised "Aktuaalset kaamerat".
2004. aastal ELiga liitujad pidid üleliigsed laovarud kõrvaldama või nende eest tasu maksma, et vältida Euroopa Liidu siseturu moonutamist. Kodune moosisuhkur turgu ei moonutanuks, oli Eesti väide lühidalt kokku võetuna.
"Euroopa Kohus leidis, et Eesti kaebust menetlusse ei võeta ja sellega kadus ka lootus Euroopa Liidule makstud 580 miljonist kroonist enam kui kakssada miljonit tagasi saada," ütles põllumajandusministeeriumi asekantsler Andres Oopkaup.
 

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele