• OMX Baltic−0,05%308,2
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,03%2 103,14
  • OMX Vilnius−0,08%1 451,46
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,00%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,85%10 550,55
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,81
  • OMX Baltic−0,05%308,2
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,03%2 103,14
  • OMX Vilnius−0,08%1 451,46
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,00%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,85%10 550,55
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,81
Saare Kaluri juhataja Tiit Sarapuu vihastas erakonnakaaslasest rahandusminister Jürgen Ligi peale, kes hõikas riigikogu kõnepuldist maha, et VEB Fondi sertifikaatide omanikud on spekulandid, kirjutab Saarte Hääl.
“On alatu ja laimav Teie poolt nimetada AS Saare Kaluriga seotud isikuid spekulantideks, kes on neid sertifikaate kokku ostnud ja nüüd riiki hagevad, lootes raha teenida, kasutades kalleid advokaate, ja kes tahavad veel kord rikkamaks saada Eesti riigi abil,” riidles Reformierakonda kuuluv Tiit Sarapuu Ligile saadetud kirjas. 
Sarapuu viitas Ligi poolt 11. jaanuaril riigikogus otsuse “Riikliku VEB Fond sertifikaatidega tagatud nõuete hüvitamine” eelnõu lugemisel väljaöeldud sõnadele, mida Saare Kaluri juhataja nimetab “valedeks ja solvanguteks”.
“AS Saare Kalur soovib vaid õiglast kompensatsiooni raha eest, mis tänu Eesti riigi sekkumisele eraõiguslikku suhtesse aktsiaseltsilt ära võeti, ei midagi rohkemat,” märkis Sarapuu. 
AS Saare Kalur taotleb kohtult juba teist korda riigi trahvimist, sest riik pole hüvitanud 20 aastat tagasi Põhja-Eesti aktsiapangast VEB Fondi kantud nõuet (umbes 150 000 USA dollarit) ega täida selles osas hiljuti jõustunud kohtuotsust.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele