• OMX Baltic−0,03%308,04
  • OMX Riga0,36%903,32
  • OMX Tallinn−0,09%2 100,76
  • OMX Vilnius0,12%1 452,13
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 100−0,05%10 456,05
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,3
  • OMX Baltic−0,03%308,04
  • OMX Riga0,36%903,32
  • OMX Tallinn−0,09%2 100,76
  • OMX Vilnius0,12%1 452,13
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 100−0,05%10 456,05
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,3
Majandusministeeriumi kinnitusel ei ole riik sunnitud sidefirmat Levira maha müüma, kuigi Euroopa Komisjon rõhutas, et riik ei saa kontrollida iseenda ettevõtet.
Majandusministeeriumi sideosakonna juhataja Tõnu Nirk kinnitas ERRi uudisteportaalile, et ministeerium on probleemist teadlik ja tegeleb lahenduste analüüsimisega.
"See ei tähenda Levira müüki, kuna küsimus ei ole ettevõttes või selle omanikes. Direktiivi kohaselt tuleb omandi haldamine ja regulaatori funktsionaalsus lihtsalt selgemini eraldada," rõhutas ta. "Kuidas seda teha, see on riigi otsustada. Analüüsime. Ministeerium pole komisjoni ametlikku kirja veel kättegi saanud," lisas Nirk.
Euroliidu eeskirjade kohaselt ei tohi reguleerivad asutused kuuluda telekomfirmade omanikeringi. Levirast kuulub 51% Eesti riigile.
Eelmisel aastal algatas Euroopa Komisjon Eesti suhtes rikkumismenetluse ning saatis äsja ametliku nõude vastavate õigusaktide täitmiseks.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele