• OMX Baltic−0,05%308,2
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,03%2 103,14
  • OMX Vilnius−0,08%1 451,46
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,00%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,85%10 550,55
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,81
  • OMX Baltic−0,05%308,2
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,03%2 103,14
  • OMX Vilnius−0,08%1 451,46
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,00%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,85%10 550,55
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,81
Swedbanki teatel on III pensionisammas oma aja ära elanud ning inimeste maksed II sambasse peaks olema suuremad.
"Näeme, kui palju inimesed on kogunud teise sambasse ja kui palju juurde kogunud, ning oleme veendunud, et praegune süsteem ei taga vanaduses inimväärset elu," kommenteeris kümme aastat toiminud pensionikogumissüsteemi Postimehele Swedbanki jaepanganduse juht Ulla Ilisson.
"Praegused pensionärid ei suple rahas, aga tulevikus peaks pension tagama vähemalt 40% viimasest sissetulekust, kuid väga paljudel ei pruugi see nii suureks kujuneda ja diskussiooni pole ühiskonnas sel teemal olnud," lisas Ilisson.
Swedbanki pensionifondide juht Loit Linnupõld märkis, et Eestis pole kokkulepet selle kohta, kui suur võiks olla pensionile jäänud inimese sissetulek võrreldes tema viimase palgaga, ent Skandinaavias on see 70% ja selleks peaks säästma kogu elu iga kuu 20–22% palgast.
Kui Swedbanki ettepanekud kokku võtta, siis panga arvates peaks inimesed panustama pensionikogumisse senisest märksa enam: kolm kuni kümme protsenti brutopalgast praeguse kahe protsendi asemel.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele