• OMX Baltic0,01%308,18
  • OMX Riga0,38%903,5
  • OMX Tallinn0,05%2 103,59
  • OMX Vilnius0,2%1 453,27
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,27%10 489,46
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,38
  • OMX Baltic0,01%308,18
  • OMX Riga0,38%903,5
  • OMX Tallinn0,05%2 103,59
  • OMX Vilnius0,2%1 453,27
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,27%10 489,46
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,38
Tuleks ka pensioni III sambasse maksta, leiab Swedbank Investeerimisfondide juht Loit Linnupõld.
Järgneb Linnupõllu kommentaar:
II sammas aitab ilmset tasakaalustada riiklikku pensioni vähenemist, kuid sellest ei piisa elamisväärse pensioni saamiseks. Iga inimene peaks oma eluea jooksul kõrvale panema (vabal valikul) ca 10% oma igakuisest sissetulekust, tagamaks et tema pension moodustaks 60-70% tema viimasest palgast. Teiseks, III sambasse tehtavad sissemaksed võiksid olla suuremad, kokku võiks III sambasse minna pigem üle 10% palgast. Kolmandaks, tööandjatele tuleks anda võimalus pakkuda töötajatele maksuefektiivseid pensioniskeeme.
Linnupõllu sõnul on Swedbanki pensionifondid Eesti aktsiatesse, kinnisvarasse ja metsa investeerinud ca 6% oma koguvaradest, mis panga arvates on tänases olukorras põhjendatud.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele