• OMX Baltic0,08%308,4
  • OMX Riga0,16%901,53
  • OMX Tallinn0,17%2 106,13
  • OMX Vilnius0,11%1 452,06
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,64%10 528,31
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,6
  • OMX Baltic0,08%308,4
  • OMX Riga0,16%901,53
  • OMX Tallinn0,17%2 106,13
  • OMX Vilnius0,11%1 452,06
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,64%10 528,31
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,6
Lääne sanktsioonide tõttu on Venemaa sunnitud kasutama rahvusvaheliseks kaubavahetuseks rublat, ütles Venemaa peaminister Dmitri Medvedev.
"Kauplemine rublades – see on selge prioriteet," ütles Medvedev Vene telekanalile Rossija antud intervjuus.
Viimastel nädalatel on üha rohkem Vene ametnikke olnud seda meelt, et riigi omanduses olevad ettevõtted võiksid eksportturgudelt saada dollarite asemel hoopis rublasid. Venemaa on juba ammu lootnud, et rublast saab maailmas selline reservvaluuta nagu dollar ja euro.
"Mida rohkem me müüme enda tooteid rublades, seda rohkem aitame kaasa enda valuuta väärtuse kasvule," lisas Medvedev.
Venemaale kehtestatud sanktsioonide mõju on tema sõnul peaaegu olematu. "Praegune sanktsioonide mõju Vene majanduse on täiesti minimaalne," kinnitas Medvedev.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele