Presidendilt ordeni pälvinud ettevõtja Kuldar Leis rääkis, et tippjuhina peab inimene otsustama, kas kannatab tema pere või firma.

- Kuldar Leisi on üritatud Põlvast ära meelitada. "Minul on ka päris mitu korda olnud sisemisi võitlusi, kas minna või mitte."
- Foto: Erik Prozes
Aastal 2013 tippjuhi tööst loobunud Leis sai presidendilt Valgetähe IV klassi ordeni. “Võttis sõnatuks jah, midagi sellist ei ole olnud. Arvan, et see on hea märgiline tähelepanek – pöörata maapiirkondades ettevõtlusele rohkem tähelepanu ja igatpidi moraalselt toetada selliseid inimesi, kes tahaksid olla aktiivsed ja ettevõtlusega tegeleda ka väljaspool suurlinnu,” rääkis Leis.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ootamatult siit ilmast lahkunud isa talu aastaid tagasi oma kätesse võtnud, praegu presidendilt ordeni saanud Karmo Männik vajab oma sõnul tunnustusega harjumist.
Sel aastal saab presidendilt teenetemärgi kümme majandustegelast, kelle tegevusalad ulatuvad elektroonikatööstusest kuni põllumajanduseni.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.