Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Eesti fondijuhid peavad atraktiivseks Venemaad ja Ida-Euroopat
Kuigi koroonaviirus ja nafta hinnasula on börse raputanud, leiavad Venemaale ja Ida-Euroopale panustavad Eesti fondijuhid, et strateegiat pole vaja muuta, sest langust võis ette näha.
Trigon Asset Managementi juhatuse liikme Mehis Raua sõnul pole ülemaailmne börside langus muutnud Trigoni fondijuhtide strateegiat, kuna Ida-Euroopa ja Venemaa börside hinnatasemed olid enne ja on ka pärast koroonaviirust maailma atraktiivseimad.
Foto: Andras Kralla
Trigon Varahalduse partner Mehis Raud märkis, et hinnataseme mõttes on Venemaa ja Ida-Euroopa aktsiaturud endiselt ühed soodsamad ja praegune ebastabiilsus ainult kinnistab nende turgude hinnataset. „Kuna ka Covid-19 viirusest tingitud allamüügi perioodil sai millegipärast Ida-Euroopa enam kannatada, siis suhtelises mõistes on regiooni allahindlus versus maailm veelgi suurenenud. Oleme jätkanud oma strateegia elluviimist ja ümberkorraldusi teinud marginaalselt,“ nentis Raud.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.