Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Aiandusliidu tegevjuht: abi oleks pidanud tulema juba eile
Maasikakasvatajd ootavad rahandusministeeriumi otsust tööjõupuuduse tõttu hävinud maasikasaagi kahjude hüvitamise eest, sest varsti ei ole kahjude hindamine enam võimalik.
Need maasikad jõuti õigel ajal ära korjata, kuid tänavu on jäänud palju maasikaid ka põllule mädanema.
Foto: Indrek Susi
MTÜ Eesti Aiandusliidu tegevjuht Raimond Strastin kinnitab, et on pöördunud mitme ministeeriumi esindaja poole ja rääkinud nendega maasikakasvatajatele kahjude kompenseerimisest, kuid mingit kindlat vastust saanud ei ole. "Siiani on vaid kinnitatud, et teema on arutamisel," rääkis Strastin.
Maasika ja muude põllusaaduste kasvatusega tegelev Raja Talu palkab sel suvel teiste seas endale appi ka avavangid. Vangide palkamist pakkus neile Tallinna Vangla.