Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Autovedajad ei taha ajutist präänikut käest anda
Eesti autovedajaid ühendavad esindusorganisatsioonid esitasid riigile ettepaneku jätkata diislikütuse ajutiselt langetatud aktsiisimääraga ka pärast tähtaja saabumist.
Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni tegevjuht ja Eesti autotranspordifirma AS Lajos omanik Einar Vallbaum leiab, et riik saaks veondussektori aitamisega turgutada ka Eesti eksportivat tööstust.
Foto: Andras Kralla
Eesti langetas eelmise aasta kevadel diislikütuse aktsiisimäära kriisimeetmena, mis kehtib praeguse seisuga järgmise aasta 1. maini. Veondussektor nägi pärast kriisimeetme rakendumist aga selget taastumist ja konkurentsivõime tugevnemist, mistõttu palutakse nüüd aktsiisimäära langetus jätta püsima.
Euroopa autovedajate turust on üle 60 protsendi idaeurooplaste käes, ent rohe-eesmärkide vastu liikuv euroreform võib pöörde tuua Lääne- ja Kesk-Euroopa kasuks, ütles Äripäeva ajakirjanik Allan Rajavee.
Veokijuhte iga kaheksa nädala tagant koduriiki sõitma sundiv Euroopa Liidu direktiiv on Euroopa enda värskete rohe-eesmärkide järgi raiskav, pole aga oodata, et EL kohtusse antud direktiivi ise tagasi võtaks.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.