• OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 500−1,44%7 365,46
  • DOW 30−0,09%51 666,84
  • Nasdaq −2,21%25 587,04
  • FTSE 1000,02%10 430,92
  • Nikkei 225−0,88%69 174,97
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%84,93
  • OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 500−1,44%7 365,46
  • DOW 30−0,09%51 666,84
  • Nasdaq −2,21%25 587,04
  • FTSE 1000,02%10 430,92
  • Nikkei 225−0,88%69 174,97
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%84,93
Mitmed Lääne-Virumaa kohvikud on kimpus suurte elektriarvetega, mille tasumiseks peavad nad hakkama järjest ja määramata ajaks toidu hindu tõstma või mõne muu mõjuva lahenduse leidma. Grillersi ja Assamalla kohvikupidajate sõnul pole ime, kui ühel hetkel peab burgeri eest koguni 10 eurot välja käima.
Assamallas asuva Rita Kodukohviku omanik Margarita Köster ütles, et ei julge burgerite hinda järsult tõsta, sest peletaks nii oma kliendid. Detsembris tõstis ta burgerite hinda 50 senti ja kohviku kalleim burger maksab praegu 5,50 eurot. Viimaste kuude hinnatõusu valguses peaks aga burger maksma 10 eurot.
  • Assamallas asuva Rita Kodukohviku omanik Margarita Köster ütles, et ei julge burgerite hinda järsult tõsta, sest peletaks nii oma kliendid. Detsembris tõstis ta burgerite hinda 50 senti ja kohviku kalleim burger maksab praegu 5,50 eurot. Viimaste kuude hinnatõusu valguses peaks aga burger maksma 10 eurot.
  • Foto: Sven Arbet/Scanpix/Ekspress Meedia
Rakvere Grillersi Burgerikohviku eestvedaja Hannes Võrno tõdeb, et nad pole varem elusees suurenenud elektri- või toorainehinna tõttu pidanud menüüs sellist hinnatõusu tegema nagu praegu. „Täna oleme burgeri hinna tõstnud 7-8 euroni, sest võrreldes eelmise aastaga on meie põhitooraine – lihaveise – hind ligi 80% tõusnud ja ma usun, et tõuseb veel nii selle kui muude toorainete hinnad.“

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 12.06.26, 15:29
Põllumees ei osta enam toodet, vaid kindlustunnet
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele