Hoobi saanud transiidisektori palgatoetuse ettepanek pikutab veel sahtlis
Transiidiga seotud Eesti ettevõtetele palgatoetus, mille maksmiseks majandus- ja taristuminister Taavi Aas mai alguses valitsusele ettepaneku teha lubas, pole kuskile liikunud. Suurte sadamalinnade meerid näevad, et toetusi oleks igal juhul tarvis.
Nii Sillamäe kui ka Muuga sadamas tegutsevad transiidiettevõtted kannatavad sanktsioonide all, mis võib viia ka koondamisteni.
Foto: Andras Kralla
Palgatoetused aitaksid transiidiettevõtetel koondamisi ennetada ning annaksid aega, et firmad leiaksid uued suunad Venemaa ja Valgevenega seotud äride asemele, mis on nüüd sanktsioonide all.
Majandus- ja taristuminister Taavi Aas teeb valitsusele ettepaneku luua transiidiga seotud Eesti ettevõtetele palgatoetus, millega ennetada koondamisi ning anda ettevõtetele aega leida uusi ärisuundi.
Viimane vagun kaupa jõudis Muuga sadamas asuvasse DBT väetiseterminali aprilli alguses, pärast seda on sadama ühes suuremas terminalis valitsenud kõhe vaikus.
Venemaaga tihedalt seotud ettevõtete ja piirkondade kohale kogunevad pilved. Sillamäe linn, kus üks suurimaid tööandjaid on Sillamäe Sadam ja selle terminalid, paneb end valmis koondamiste laineks.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.