Ettevõtlus- ja infotehnoloogaminister Andres Sutt leiab, et inflatsioon on praegu Eestis kõigi peamine mure, kuid ootab lähiajal selle taandumist.

- Minister Andres Sutt prognoosib lähiajal inflatsiooni rahunemist.
- Foto: Liis Treimann
Sutt, kes tegutseb praegu ka välisministri ülesannetes, ütles Soome majandusväljaandele Kauppalehti, et sügis ja talv peaksid ootuste järgi tulema katsumusterohked, kuid kõige hullem peaks nüüdseks olema kohal. "Lähikuudel me näeme inflatsiooni aeglustumist," prognoosis minister.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti Panga ökonomist ja presidendi majandusnõunik Kaspar Oja rõhutas, et inflatsiooni tõukab tagant toormete defitsiit ning seda probleemi toetuste jagamisega ei lahenda.
Inflatsioon +21,9%
Statistikaameti andmetel tõusis tarbijahinnaindeks juunis võrreldes maiga 2,7% ning võrreldes eelmise aasta juuniga 21,9%. Mulluse juuniga võrreldes olid kaubad 17,9% ja teenused 29,7% kallimad.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.