Tallinna linnaplaneerimise ameti juht Ivari Rannama.
Foto: Raul Mee
Tallinna linnaplaneerimise ameti juht Ivari Rannama tõdes, et ka mitu kuud pärast uue ehitisregistri eetrisse paiskamist on probleeme üksjagu. Tema sõnul käib linn majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga igal nädalal kohtumas, probleemid on üles loetletud ja lahendamine käib. Ent tempo on tema sõnul olnud väga aeglane.
Vigane ehitisregister on sisuliselt halvanud ehitus- ja kasutuslubade väljastamise Tallinnas ning mujal. Töö registri parandamise nimel käib isegi nädalavahetusel ning seni 400 000 euro ringis maksma läinud registri arendajale tuleb veel juurde maksta.
Läinud nädalal uuenenud ehitisregister (EHR) on välja vihastanud ka Harjumaa omavalitsused, kes plaanivad saata majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumisse ühise märgukirja.
Ettevõtja Priit Albri tunnistas, et paari nädala eest uuenenud, ent kohe jupsima hakanud ehitisregister on tema ettevõttele tekitanud mitmekümne tuhande euro suuruse rahalise augu.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.