Tee-ehitajate meeleavaldus: "Tulime näitama, et tahame kunagi veel tööd teha"
“Ei käskinud keegi meil tulla,” ütlevad taristuehitusettevõtte TREV-2 töömehed teisipäeva hommikul parlamendi ette meeleavaldusele kogunedes. “Vihma sadas, tööd teha ei saanud, siis tulime, jah.”
Teede-ehitajaid koos ajakirjanike ja fotograafidega kogunes umbes sadakond.
Foto: Liis Treimann
Meeleavaldusele kogunevad teede-ehitajad on rahulikud ja vaiksed, aga meeleolu on samasugune nagu ilm – halb. Jõu näitamiseks tõid mehed kohale rasketehnikat.
Põhimaanteede "lõpuni" ehitamine võtab praeguse tempoga sada aastat aega, kui just tee-ehitajad enne rahapuuduses pankrotti ei lähe, hoiatavad ettevõtjad.
Hüppeliselt tõusnud kütusekulude tõttu pankroti veerele jõudnud bussifirmade toetamiseks läheb tänavusest ja tuleva aasta riigieelarvest erakorraliselt 15,5 miljonit eurot. Seevastu tee-ehitajate elu tuleb täpselt nii kibe, nagu nad seni kartnud on.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.