Eesti turismis valitsevad huvitavad, turbulentsed ning segased ajad: kui eestlastel on reisilust veel olemas, siis välismaalaste siia meelitamisega on veidi keerulisem.

- Eestlasedki tegelevad niinimetatud kättemaksuturismiga, kus inimesed, kes mitu aastat erinevate piirangute tõttu väljamaa tuusikutel käia pole saanud, teevad nüüd vihaga kaotatud aega tagasi.
- Foto: Eero Vabamägi / Postimees / Scanpix
Kõige rohkem saab turismist rääkides rõõmustada selle üle, et Eesti inimeste reisimised väljapoole on taastunud koroona-eelsele tasemel, ütles turismi- ja reisifirmade liidu president Külli Karing. “Inimestel on raha, maailm on lahti ja see teeb hinge rõõmsaks,” rääkis Karing.
Maailmas on koroonajärgse turismi kohta kasutuse võetud isegi väljend revenge-turism ehk kättemaksuturism, kus inimesed, kes mitu aastat erinevate piirangute tõttu väljamaa tuusikutel käia pole saanud, teevad nüüd vihaga kaotatud aega tagasi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eestis on mitu nädalavahetust olnud väga palju külalisi Soomest, mis on ka siinse majutussektori kõige tähtsam turg, ütles Radisson Collectioni ja Palace Hotel Tallinna juhatuse esimees Ain Käpp.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.