Valitsus valmistub lappima kohtutäiturite eelarvesse tekkinud hiigelauku
Peatselt jõuab valitsuse lauale kava eraldada valitsuse reservist 300 000 eurot, et lappida Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koja eelarvesse tekkinud hiigelauku, mille jättis sinna üks ise pankrotistunud kohtutäitur.
Rahandusminister Annely Akkermann viis sel nädalal valitsusse memo, mille järgi tuleks riigil kohtutäituritele vajaminev summa leida valitsuse reservist.
Foto: Liis Treimann
"Rahandusministeerium toetab justiitsministeeriumi taotlust hüvitada Kersti Vilboga seotud nõuded kohtutäiturite kojale. Reservi taotlus on tehtud 300 000 euro eraldamiseks. Valitsus hetkel teemat veel arutanud ei ole, eelnõu on istungi päevakorra järjekorras," selgitas plaani käekäiku rahandusministeeriumi kõneisik.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.