Eesti kaitsetööstusettevõte Milrem müüs enamusosaluse Araabia Ühendemiraatide riigifirmale EDGE Group. Kontserni suurim klient on emiraatide kaitsevägi, mis on kümnendi sõdinud humanitaarkatastroofini viinud Jeemeni kodusõjas.

- Kuldar Väärsi teenis Milremi enamusosaluse müügiga ka ise korralikku tulu.
- Foto: Andras Kralla
“Meil oli küsimus, kas kaasata investoreid etapiliselt – üks ring nüüd, teine aasta-paari pärast – või leida strateegiline investor, kes suudab meid toetada juba järgmistel aastatel,” ütleb Milremi juht Kuldar Väärsi. Otsustati viimase kasuks, tänu millele on Milremi enamusosanik kogu Araabia Ühendemiraatide kaitsetööstust koondav EDGE Group.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Araabia Ühendemiraatidele kuuluv sõjatööstus EDGE Group PJSC omandab enamusosaluse meie robootika ja autonoomsete süsteemide arendajas Milrem Robotics.
"Kuuma tooli" uus saade!
Tulevik on mehitamata relvad ja sõidukid. Läbilöömine kaitsetööstuses eeldab aga piiride taha vaatamist, sest üksnes Eesti kaitseväe teenindamisega ära ei ela, selgitas Milremi juht Kuldar Väärsi "Kuuma tooli" stuudios.
Kaitsetööstuses on praegu aktiivne aeg – riigid vaatavad hoolikalt üle oma kaitsekulutusi. Kulutuste suurendamine aga kandub üle kogu valdkonnale, ka Eestis, ütles hommikuprogrammis Eesti kaitsetööstuse klastrijuht Rene Ehasalu.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.