Eestlased müüsid Venemaal igal aastal kümneid miljoneid eurosid käivet teinud krevetiäri kohalikele väikeomanikele, kuid libedalt see kõik ei läinud.

- Krevetiäri Subland üks omanikest Toomas Kõuhkna.
- Foto: Andras Kralla
“20 aastat tööd lendas vastu taevast,” sõnas ettevõtte Subland üks eestlastest omanikke Toomas ja Tiit Kõuhkna kõrval, Mark Mägi. Ta ütles, et kuigi nad on varemgi kriise Venemaal läbi elanud, siis nüüd oli selge: “See on kriis, mis lõpeb teistmoodi.”
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
"Midagi ei toimu, kõik seisab, null."
Tunamullu 13 miljonit eurot käivet teinud lasterõivaste tootja Lenne suurem osa müügitulust on haihtunud. Ettevõtte suurim turg oli Venemaa, aga suur tükk on tulnud ka Ukrainast.
Lasterõivaste tootja Lenne käive kahanes möödunud aastal, samuti jäi ettevõte ärikahjumisse. Edukad investeeringud tõid aga ettevõttele miljoneid eurosid ja puhaskasumi real sai tänu sellele näidata plussi.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.