Uus valitsus väänab hiigelkasumeid teeninud pankadele kaela korraliku maksutõusu
Värske valitsus tõstab Eestis ainsana kasumilt tulumaksu ette maksnud pankade maksumäära 14 protsendilt 22 protsendile, kinnitas reformierakondlasest uus rahandusminister Mart Võrklaev. Coop Panga juht Margus Rink peab otsust ebaõiglaseks.
Eestis peavad vaid pangad maksma kasumilt iga kvartal tulumaksu, kõik teised ettevõtted peavad tulumaksu maksma alles siis, kui nad kasumi näiteks dividendina välja võtavad.
Kui praegu kehtib dividendide tulumaksule soodusmäär 14%, siis uus koalitsioon otsustas, et ka see määr tõuseb 22 protsendini, rääkis tulevane rahandusminister Mart Võrklaev (Reformierakond) Äripäeva raadios.
Kui pankade kasumit hakataks Eestis kõrgemalt maksustama, kannataks Swedbanki puhul õiguskindlus ehk kuidas teha otsuseid pikaajaliselt, rääkis Swedbanki juht Olavi Lepp riigieelarve kontrolli erikomisjonis.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.