Grossi poekett tegi kasumiga teistele silmad ette. "Olin ise ka üllatunud"
Eesti kõige kasumlikum jaekett oli mullu OG Elektra, kellele järgnes Meie kauplusketi omanikfirma RRLektus. Oleg Grossil õnnestus oma ettevõttega mullu turuosa kasvatada ning Prismast mööduda.
Oleg Grossi sõnul on käesolev aasta alanud OG Elektrale veelgi paremini, kui oli eelmine aasta, ning näiteks Lidli tulek Rakverre pole klientide arvu vähendanud, see on hoopis kasvanud.
Foto: Sten Semjonov
„Olin ise ka üllatunud, kui tulemusi võrdlesin,“ ütles Oleg Gross Lääne-Virumaa Uudistele. Tema sõnul on konkurentidest parema kasumlikkusega tegutsemisel mitu põhjust, mille saab võtta kokku sõnadega „kiire reageerimine“.
Eesti kolm suuremat jaeketti kaotasid eelmisel aasta jooksul turuosa kõige enam, kaks jaeketti vahetasid kohad ja Prisma kukkus priskesse kahjumisse, saab järeldada majandusaasta aruannetest.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.