1. oktoobrist alates tuleb ehitusettevõtetel registreerida maksuametis suuremad ehitusobjektid, töövõtuahelad ning objektile lubatud töötajad. Kiipkaartidega tuleb hakata mõõtma töötajate ehitusplatsil viibitud aega.

- Ehitajad tohivad edaspidi objektidele siseneda ainult kiipkaartidega.
- Foto: Andras Kralla
„Ehitusplatsil tohivad tegutseda ainult nõuetekohaselt tööle vormistatud inimesed, kellest peatöövõtjal ja riigil on selge ülevaade ning kellele makstakse ausat töötasu. Kuna sektoris on ümbrikupalga ja käibemaksupettuse osakaal suur, siis kannatavad aga need ettevõtjad, kes on ausad ja tasuvad kohustuslikke makse,“ selgitas maksu- ja tolliameti (MTA) projektijuht Siim Tamm.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile eelnõu, mille jõustumisel pandaks peatöövõtjatele kohustusi ja kulusid juurde. Kuigi ettevõtjad ei mõista eelnõu täielikult hukka, leitakse mõnel juhul, et ehitaja õlule lükatakse maksuametniku ülesanded.
Rahandusministeerium teatas, et saatis kooskõlastusringile eelnõu, millega hakatakse töötajaid ehitusplatsidel registreerima, seaduseelnõu eesmärk on tagada ehitussektoris ausam konkurents ja vähendada maksupettuste võimalusi.
Suurematel ehitusobjektidel tuleb paari aasta pärast esitada andmeid töötajate ehitusplatsil viibitud aja kohta, peamine kohustus lasub peatöövõtjatel.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.