Lugeja küsib: Kas Näpi saeveski uus omanik korraldab ka töötajate transpordi?
Näpi saeveski ostnud ettevõte on saanud juba mitukümmend CVd inimestelt, kes on huvitatud Näpile tööle asumisest. Enne saeveski sulgemist sai seal tööd 100 inimest.
Näpi saeveski ostnud Puidukoja juhi Eveli Opmanni sõnul alustavad nad Näpil alguses ühe vahetusega.
Foto: Elmo Riig/Sakala/Scanpix
Üks Lääne-Virumaa Uudiste lugeja tundis ka huvi, kas saeveski uus omanik korraldab ka töötajate transpordi, et oleks võimalik tööle tulla kaugematest piirkondadest, näiteks Tamsalust.
Vastab Näpi saeveski ostnud Puidukoja tegevjuht Eveli Opmann:
Viljandimaal tegutsev höövelpuidutootja Puidukoda ostis Rakvere lähedal asuva Näpi saeveski, mille Stora Enso tänavu sulges. Uus omanik loodab investeeringuga oma tootmismahtu poole võrra suurendada.
Eesti puidutöösturid peavad kodumaise toorme piiramisel otsima alternatiivi kaugemalt, mis omakorda on keskkonnale kahjulikum lahendus, märkis Viru-Nigula saeveski omanik Ivar Dembovski.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.