Eesti emiteerib järjekordse portsu pikaajalisi võlakirju
Eesti valitsus kuulutas täna välja rahvusvahelise võlakirjaemissiooni, mille lunastamistähtaeg on kümme aastat. Võlakirjade maht ja intress seguvad emissiooni käigus.
Võlakirjadest laekunud raha kasutatakse üldise riigieelarve puudujäägi katmiseks käesoleva aasta esimeses pooles ning likviidsusreservi täiendamiseks, edastab rahandusministeerium pressiteates.
Valitsus kuulutas välja rahvusvahelise võlakirjaemissiooni, mille lunastamistähtaeg on kümme aastat. Võlakirjade maht ja intressimäär selgub emissiooni läbiviimise hetkel ning sõltub nii turuintressidest kui ka investorite nõudlusest.
Kui nõuda tingimata miljardit ja 10 aastaks, siis tuleb pöialt hoida, et maht üldse täis märgitaks, ja mitte liigselt üllatuda kõrge protsendi üle, kirjutab finantsekspert Alar Voitka.
Eesti emiteeris täna vähempakkumisega oksjonil 81 miljoni euro väärtuses 6kuise ja 204 miljoni euro väärtuses 12kuise tähtajaga võlakirju, see on tänavu juba kolmas kord.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.