Suusad ristis: Omniva tahab börsile, minister seisab vastu
Omniva kaubamärgi alt tegutsev riigifirma Eesti Post teeb ettevalmistusi lootuses, et riik annab ideaalis juba tänavu ettevõttele börsile minekuks rohelise tule. Regionaalminister Madis Kallas tõmbab plaanilt tuure maha.
Omniva tegevjuht Mart Mägi seab Omnivat börsile minekuks valmis.
Foto: Andras Kralla
Eesti Posti börsile viimisest räägiti juba üle 15 aasta tagasi. Nüüd üritab ettevõtte börsiplaanile taas hoogu sisse saada. “Meil töö käib selle nimel, et see (börsile minek – toim) saaks ametlikuks,” rääkis Eesti Posti finantsjuht ja juhatuse liige Heiki Raadik.
Omniva sisenes uuele turule, ostes erapakiautomaatide arendaja Parcelsea kõik Eestis asuvad automaadid. Veel mõne kuu eest võttis Cleveronist pärit juhtidega Parcelsea Cleveroni automaadid üle.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.