Meditsiinitehnika müüja sai poole konkurendi ostuks loa
Konkurentsiamet andis täna meditsiinitehnikaga tegelevale Hansa Medicalile loa osta üle poole samas valdkonnas tegutsevas ettevõttest Weissmed, mille omanikud tahtsid oma oma investeeringu osaliselt rahaks teha.
Hansa Medicali tootevalik ulatub kitlitest ultraheliseadmete ja röntgeniaparaatideni, pilt on illustratiivne.
Foto: Andres Haabu
Weissmedi omanikud on Timoteos Reimers ja Urmas Antsov 30protsendilise osalusega, Alvar Kaurile kuulub ettevõttest ligi 24 protsenti ja Jarmo Oberstile 15 protsenti. Müüa soovivad nad 55 protsenti Weissmedist.
Soome Mehiläineni kontserni kuuluv meditsiinifirma Meliva sai konkurentsiametilt loa osta Tartus, Tallinnas ja Kuressaares tegutsevad hambaravikliinikud ja Kuressaare Hambalabor.
Tervishoius on järgmisel aastal puudu 150–200 miljonit eurot. Just tehisintellekt ehk adum võiks tervisekassa juhatuse esimehe Rain Laane sõnul aidata lahendada tervishoiu rahastuse kriisi.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.