Eesti Energiale pakuti Londonis 1,6 miljardit eurot
Riiklik energiakontsern Eesti Energia kaasas Londoni börsil võlakirjade pakkumisega 400 miljonit eurot, kuid pakkumisi tuli rohkem kui 1,6 miljardi eest.
Eesti Energia kaasas ametliku teate järgi roheliste hübriidvõlakirjadega raha äritegevuse toetamiseks ja finantspositsiooni tugevdamiseks. Riigifirma investeerib kaasatud raha käimasolevatesse ja planeeritud taastuvenergia arengut toetavatesse projektidesse.
Eesti riik on energeetika vallas seadnud pikaajaliselt positiivsed sihid tootmisvõimsuste kasvatamiseks, kuid välisinvestorite otsused võbelevad õigusruumi tõmbetuultes ja menetlused takerduvad ekspertide puuduse taha. Puudub õigusselgus.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.