Kaubandus-tööstuskoja juhatuse esimees ja ehituskontserni Nordecon üks suurematest omanikest Toomas Luman pidas ärihooaja avaüritusel oluliseks arutleda Eesti maksu- ja hariduspoliitika üle.

- Toomas Luman
- Foto: Andras Kralla
Luman rääkis laupäeval Eesti mereväe baasis toimunud üritusel, et iga maks tähendab seda, et raha viiakse majandusest välja, et seda poliitiliste vaadete alusel ümber jaotada. “Mis kahjuks enamasti ülemäära efektiivne või majandust toetav tegevus muidugi ei ole. Ja nii ongi selge, et maksukoormuse suurendamise võrra jääb ettevõtlusel võimalusi investeeringuteks ja arenemiseks vähemaks,” selgitas ta kaubanduskoja liikmetele.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kaitseminister Hanno Pevkur ja Riigikaitse Edendamise Sihtasutuse nõukogu esimees Toomas Luman allkirjastasid reservväelaste fondi loomise koostöö memorandumi.
Haridus peab saama prioriteediks
Majandus on kriisis, mis on mitmetahulisem kui varasemad, rääkis Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman kolmapäeval koja 98. aastapäeva vastuvõtul peetud kõnes.
Valitsuse kavandatava automaksu eesmärk näib ajas muutuvat ning mõistlikke, läbimõeldud ja realistlikke meetmeid, mis aitavad keskkonda säästa, automaksu puhul ei paista, ütles kaubandus-tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.