Eesti ütleb “ei”: indialastel on muutunud keerulisemaks riiki pääseda
Indiast on muutunud keerulisemaks pääseda Eestisse õppima või sportima, põhjendused viisadest keeldumiseks on lakoonilised. Nurinat väga karmi Eestisse pääsemise poliitika pärast tuleb nii ülikoolidelt, ürituste korraldajatelt kui ka tööandjatelt.
Ülemiste Citys tunneb indialastest puudust kõrgkool Mainor, aga linnaku omanik Guido Pärnits viitab probleemile laiemaltki – Eesti ja kaitsepolitsei hoiak välismaalaste sisse lubamise juures on tema meelest liialt karm.
Foto: Ken Mürk / ERR / Scanpix
Ettevõtluskõrgkooli Mainor pääses eelmisel aastal sisse 39 indialast, aga vaid kolm neist said viisa. Sel aastal leiti kõrgkoolis, et Indiast ei olegi mõtet tudengeid kutsuda.
Reedel kohtub India peaminister Narendra Modi Ukrainas president Volodõmõr Zelenskõiga. Äripäeva välisajakirjaniku Indrek Lepiku sõnul võiks riigipeade kohtumiselt oodata uusi majandusleppeid.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.