Keldo loodab juba järgmisel aastal välistöötajate piirarvu tõsta
Kolmandatest riikidest töötajate sisserände piirarv võiks lähiajal kasvada kuni kolm korda ning valitsusliikmed on selle käikuminemises ka üsna optimistlikud, täit kokkulepet koalitsioonipartnerite vahel sellegipoolest veel ei ole.
Oktoobri alguses väljahõigatud plaan ootab veel valitsuskabinetis sirgeks vaidlemist, kuid majandusminister Erkki Keldo sõnul on need pigem arutelud “väikeste detailide üle”. “Tahame hiljemalt selle aasta sees otsuse ära teha, et järgmisel aastal oleks võimalik seda kvooti üht- või teistpidi rakendada,” ütles ta.
Massiimmigratsiooniga hirmutamisest on saanud Eesti suuremat suletust soovivate poliitiliste jõudude laisk, ent kahjuks jätkuvalt üsna efektiivne võte, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Eestisse võiks juba järgmisel aastal lubada võõrtööjõudu kaks korda rohkem, kui lubab praegune sisserände piirarv, kiirema majanduskasvu juhul võiks piirarv suureneda kolmekordseks, selgitasid ministrid valitsuse pressikonverentsil.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.